RUA NUTRITION

Kas ir uztura terapeits™?

Uztura terapeits™ ir apmācīts speciālists, kuram izsniegts Uztura terapijas asociācijas (Nutritional Therapy Association) sertifikāts un kurš izmanto zinātniski pamatotu pieeju optimālas veselības nodrošināšanai.

Savā darbā uztura terapeits™ piemēro funkcionālās medicīnas modeli, kur uzmanību pievērš katras personas bioķīmijai, dzīvesveidam un videi, lai sagatavotu drošu, efektīvu un personalizētu plānu, kas attiecīgajai personai palīdzētu iegūt optimālu labsajūtu vai atgūt zaudēto veselību.

Uztura terapeits™ pievēršas šādiem pamata aspektiem labsajūtas nodrošināšanai:

 • Gremošana
 • Cukura līmeņa asinīs regulācija
 • Taukskābes
 • Minerālvielas
 • Ūdens balanss organismā

Uztura terapijas pamatā ir uzskats, ka pienācīgi sagatavotam un ar uzturvielām bagātam uzturam ir dziedinošs spēks, un, saņemot nepieciešamās uzturvielas, organisms spēj saglabāt labu veselību. Mēs katrs esam atšķirīgs, un katram no mums ir unikālas vajadzības un problēmas, kas būtu jārisina. Nereti labsajūtu traucē kādi dziļāki slēpti cēloņi, kas ir jāatklāj un jānovērš. Cieši sadarbojoties ar klientu, uztura terapeits™ palīdz novērst slēptos cēloņus, lai organisms varētu saņemt nepieciešamās uzturvielas un atgūt optimālu veselību.

 

Nedaudz
par mani

 

Uztura terapija ir devusi man iespēju apzināties savu veselības stāvokli un novērst veselības problēmas, piemēram, disfunkcionālu cukura līmeni asinīs, pārtikas nepanesību un nogurumu, kā arī nelielas, tomēr noteikti ar menstruālo ciklu saistītas problēmas.

Lai gan mana māte bērnību pavadījusi laukos un arī es augu salīdzinoši veselīgi, jau agrā bērnībā es tomēr iepazinu pusfabrikātus. Saskārusies ar pārtikas nepanesību, kā arī jūtot pārmērīgu vājumu savu ikmēneša ciklu dēļ, lai neteiktu vairāk, es padevos mazās kontracepciju tabletītes vilinājumam, pat īpaši par to nedomājot. Man kļuva vieglāk.

Spraigais korporatīvais dzīves stils 15 gadu garumā izraisīja jaunas veselības problēmas. Centos tās pastarpināti risināt, pēc iespējas nezaudējot ne mirkli ierastā ikdienas tempa. Dzīvot aktīvi – tas man vienmēr bijis svarīgi, jau kopš bērnības. Turpinot straujo dzīves ritmu vēl aptuveni divas desmitgades, es sāku domāt – kāpēc, aizmirstot iedzert tikai vienu tableti vien, sāpes atgriežas? Es nevarēju atļauties reizi mēnesī kavēt darbu! Sapratu, ka te kaut kas nav pareizi, tomēr centos to aizmirst, jo nezināju, kā izskaidrot šo mistiku.

Nejauši es iepazinos ar brīnišķīgu akupunktūristi, kura man nemanāmi palīdzēja saprast, ka var dzīvot arī bez sāpēm. Soli pa solim es lēnām spēju atradināties no zālēm un, pabeidzot uztura terapijas kursu, es atveseļojos. Beidzot es sapratu, kādas uzturvielas manam organismam bija vajadzīgas!

Uzskatu, ka uzturs ir ne tikai tas, ko mēs ēdam, bet arī tas, kā mēs ēdam, turklāt, lai atjaunotu līdzsvaru organismā, būtiska nozīme ir arī citiem ikdienas aspektiem. Vienas personas ēšanas paradumi un fiziskās vajadzības var “nopietni” kaitēt citas personas bioķīmiskajam stāvoklim. Pēc garā ceļa uz savas veselības atjaunošanu, es vēlos palīdzēt arī citiem ar uztura terapijas palīdzību rast pareizo līdzsvaru, tā ir mana misija!

Kontakti

 

ruanutrition@gmail.com

Uztura terapija palīdz:

 • apzināt veselības problēmu pamatcēloņus;
 • identificēt uzturvielas, kas ļauj līdzsvarot organismu bioķīmiskā līmenī;
 • noskaidrot, kas liecina par konkrētu uzturvielu uzdevuma izpildi organismā;
 • novērst gremošanas problēmas, piemēram, kairināto zarnu sindromu, vēdera pūšanos un aizcietējumu;
 • gūt lielāku enerģiju un skaidrību, kā arī uzlabot koncentrēšanās spējas;
 • stiprināt imūnsistēmu;
 • iemācīties rīkoties pārtikas nepanesības un sezonālu alerģiju gadījumā;
 • mazināt kāri pēc saldumiem un līdzsvarot cukura līmenis asinīs;
 • novērst hormonālos traucējumus;
 • mazināt iekaisumu un/vai hroniskas sāpes;
 • gūt zināšanas par ilgtspējīgu un veselīgu pieeju liekā svara zaudēšanai;
 • uzlabot sportiskās spējas (muskuļu un spēka pieaugums, lielāka izturība un ātrāka atgūšanās);
 • gūt zināšanas par uzturu, pārtikas izmantojumu organismā, veselības uzlabošanu ar uztura palīdzību

… un daudz ko citu.

Mana izglītība

Esmu sertificēta uztura terapeite™, kas saņēmusi Amerikas Uztura terapijas asociācijas (Nutritional Therapy Association® (NTA) of America) nodrošinātu izglītību. Uzskatu, ka optimālas veselības nodrošināšanai ir jāizmanto organismā slēptās zināšanas, kas ļauj atjaunot tā darbību un dabisko līdzsvaru. Mans uzdevums ir attīstīt spēju ieklausīties organismā un uztvert tā raidītos signālus. Organisms ir veidots tā, lai spētu atgūties un atjaunoties, tomēr mēs paši tam traucējam, uzņemot nepareizu un savām bioloģiskā līmenī individuālajām vajadzībām neatbilstošu uzturu vai neuzņemot vajadzīgās uzturvielas, tādējādi kavējot ķermeņa funkcijas.

Būtiska nozīme ir arī kustībām un citiem svarīgiem dzīves aspektiem (aprūpei, savstarpējām attiecībām un garīgumam). Joga ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa, par ko esmu pateicīga jau no 2001. gada. Kopš agras bērnības esmu piedalījusies dažādās sporta aktivitātēs, kā arī deju un kultūras pasākumos. Esmu sertificēta jogas pasniedzēja un izglītību ieguvusi jogas akadēmijā Amsterdamā (Absolute Yoga Academy).

Papildus minētajam esmu sertificēta veselības kopšanas konsultante, studējusi Integratīvā uztura institūtā (Institute for Integrative Nutrition). Esmu apguvusi inovatīvas koučinga metodes, praktiskus paņēmienus dzīvesveida vadībai, kā arī vairāk nekā 100 uztura teoriju. Esmu sertificēta uztura terapeite™, kura pastāvīgi turpina mācīties, lai varētu vislabākajā veidā palīdzēt klientiem iegūt lielisku veselību!

 

Kontakti:  ruanutrition@gmail.com

 

Disclaimer: The information contained on this site is for informational purposes only. It is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any medical condition and is not to be used as a substitute for the care and guidance of your Doctor or Healthcare provider. As a Nutritional Therapist I have been trained to give dietary and supplementation recommendations to help bring the body back into balance. Always check with your Doctor or Healthcare provider before starting any type of health or nutritional protocol, especially if you have been diagnosed with a medical condition.